Chovatelská stanice

Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která se zabývá chovem českého národního plemene chodský pes. Rádi toto plemeno také prezentujeme na výstavách a dalších akcích v ČR i v zahraničí. 


Štěňátka máme pouze jedenkrát ročně. Je to pro nás velká událost, snažíme se jim poskytnout veškerou možnou péči. Jsou odchována v domě a v prvním týdnu života jsou pod naším neustálým dohledem. Od narození jsou v kontaktu s celou rodinou i ostatními psy a postupně se socializijí.
 

Při volbě chovného páru je pro nás hlavním kritériem zdraví rodičů. Také se snažíme, aby se v naší stanici rodili exteriérově kvalitní psi s perspektivou k dalšímu chovu. Proto vybíráme výstavně úspěšné rodiče a máme zájem na tom, aby se jejich potomci zúčastnili svodu mladých a čas od času také nějaké výstavy. Zájemci o uchovnění pejska či fenky jsou u nás vítáni dvojnásob.


Samozřejmostí je u nás chovatelský servis.

Štěňata od nás odchází náležitě očkovaná, odčervená, tetovaná (na přání i čipovaná). Dále od nás dostávají startovací balíček kvalitního krmiva, na které jsou zvyklá, a hračku, která jim připomene pach maminky.

Nové majitele čeká mimo štěňátka i smlouva o jeho koupi, očkovací průkaz psa, pro zájemce je možné zařídit pet pass či exportní průkaz původu. Průkaz původu psa se obvykle posílá poštou ihned po jeho vystavení (většinou několik týdnů po odběru štěňete).

Rádi poradíme s čímkoli od výchovy šťeňátka, přípravy na první výstavu, až po uchovnění dospělého psa. Lze se také domluvit, abychom vašeho psa na výstavě předvedli my.


Pokud máte zájem o chodského psa z naší chovatelské stanice, napište nám pár řádků o sobě a o vašich plánech s pejskem, abychom věděli, proč ho svěřit právě Vám. 

 
Prohlášení o Cookies